Android Saat Ayarları

Android Telefonlarda Saat Ayarları Nasıl Yapılır ?


  Bugün resmi gazetede yayınlanan bakanlar kurulu kararı ile artık saatler kışın bir saat geri alınmayacak. Bundan böyle bütün bir yıl yaz saati uygulamasını kullanacağız. Bu karar bazı çevrelerce olumsuz karşılanıyor. Kış saati uygulaması iptal olunca Avrupada ki bazı ülkelerle saat farkımız 3 saat olacak, borsamız olumsuz etkilenecek ve futbol severleride biraz üzecek. Normalde 30 ekim 2016 tarihinde, sabah 04:00 da geri alınması gereken kış saati yasası anayasadan çıkarıldı.

Android-saat-ayarlari

Android Kış Saati Ayarları


Android bir telefonunuz varsa saat ayarlarını şimdiden yapmanızı öneririm. Çünkü Android'de ağ tarafından sağlanan saati kullandığınızda, 30 ekim tarihinde otomatik olarak saati 1 saat geri alacaktır. Kış saati ayarlarını yapmamanız durumunda işe geç kalma, randevunuzu kaçırma veya sabah erken uyanma gibi bir sorunla karşılaşabilirsiniz.


  Şimdi size bu ayarı nasıl yapacağınızı kısaca anlatacağım. İlk olarak AyarlarTarih ve saat yolunu takip edin ve resim 1 de gördüğünüz gibi Otomatik saat diliminin yanındaki tiki kaldırın.

Daha sonra Otomatik tarih ve saate tıklayarak resim 2 de göründüğü gibi kapatın. Her telefonda bu ayar aynı olacak diye bir kural yok. Kullandığınız Android sürümüne göre Otomatik tarih ve saatin yanında tikte olabilir. Öyleyse tiki kaldırın.

Android-saat-ayarlari

 Şimdilik burada yapacağımız değişiklikler bu kadar. Şunu sakın unutmayın; bu ayarı yaptıktan sonra Android telefonunuzun tarihi ve saati hiç bir zaman otomatik güncellenmeyecek. Otomatik ayarları etkinleştirmediğiniz sürece tarih ve saat ayarını el ile girmeniz gerekecek. Çünkü Android işletim sistemi bu ayarlar yanlış olduğunda bazı hizmetleri kullanmanızı imkansız hale getiriyor. Mesela Google play store dan uygulama indiremezsiniz, bazı programlar düzgün çalışmaz vs. Saat ayarları hakkında anlatacaklarım bu kadar arkadaşlar. Umarım faydalı olmuştur. Android 7 Nougat hakkındaki yazılarıma göz atmak isterseniz buraya tıklayın. İyi günler dilerim.


Takip Et :
facebook tweeter linked in you tube rss


YorumlarEmoticon