Güvenli Mod Nedir? Güvenli Moda Nasıl Girilir Ve Nasıl Çıkılır?

Android Güvenli Mod


 Merhaba dostlarım, bugün sizlere Android telefonlarda Güvenli Mod kullanımından bahsedeceğim. Güvenli Mod nedir? Güvenli Mod nasıl açılır? Güvenli Mod’dan nasıl çıkılır soruları hakkında bilgiler vereceğim.


guvenli-mod

Güvenli Mod Nedir?


 Güvenli Mod Android telefonumuzda yaptığımız yanlışlar sonucunda, telefonumuz kullanılamaz hale geldiğinde gerek duyduğumuz bir kurtarma seçeneğidir. Android telefonlar Root atılmadığı sürece kolay kolay bozulmazlar. Sistem dosyalarına erişim yasak olduğu için güvenli bir şekilde açılıp kapanırlar. Fakat telefona Root attığımızda tüm dosyalar ve ayarlar erişime açık olduğu için bazen yanlış ayarlar yapmamız ve Android sistemine zarar verecek uygulamalar yüklememiz mümkün hale gelir. Böyle durumlarda bazen telefonumuz açılmaz ve kilitlenip kalır, bazen de boot ekranında sürekli dönüp durur. Güvenli Mod tamda bu durumlar için üretilmiştir. Telefonumuzu güvenli Mod’da açtığımızda sadece sistemin çalışması için gerekli olan dosyalar kullanılır. Kullanıcı tarafından yapılan ayarlar ve yüklenen üçüncü taraf uygulamalar dikkate alınmaz ve çalışmaz.


guvenli-mod-nedir


 Bir gün buna benzer bir durumla karşılaşırsanız aklınızda bulunsun diye Güvenli Mod’a giriş ve çıkış yöntemlerini sizler için paylaşacağım. Güvenli Mod’u ilk açtığınızda yapmanız gereken şey; telefonunuzun çalışmasını engelleyen programları kaldırmak veya yanlış ayarları düzeltmek olmalıdır.

Güvenli Moda Nasıl Girilir?


 Güvenli Mod’a girmek için iki seçeneğimiz var. Bu ayarlar her telefonda aynı olmayabiliyor dikkatinizi çekerim. Anlattıklarım işe yaramazsa telefon modelinizin yanına Güvenli Mod yazarak Google’da aratabilirsiniz.

 Telefonunuz açıksa Power tuşuna uzun basıp menüyü açın. Burada Telefonu Kapat veya Yeniden Başlat yazısına 3,5 saniye kadar basılı tutun. Ekrana gelecek uyarıya evet dediğinizde telefon Güvenli Mod’da açılacaktır.


 Telefonunuz kapalıysa güç açma tuşuna basın. Ekrana Boot Logo geldiği anda Ses Kısma tuşuna basın ve basılı tutarak telefonun açılmasını bekleyin. Bazı modellerde Boot Logo ekrandan kaybolduğu anda Ses Kısma tuşuna basmanız gerekiyor.

Güvenli Mod’a girdiğinizde ekranın sol alt köşesinde büyük punta ile Güvenli Mod yazar. Güvenli Mod’un açıldığını, telefonun açılışındaki titreşimin normalden daha uzun olması ile de anlayabilirsiniz.

Güvenli Moddan Nasıl Çıkılır?


 Güvenli Mod ile işimiz bittiğinde telefonumuzu yeniden başlatmamız çoğu zaman çıkış yapmak için yeterlidir. Güvenli Mod’dan çıkış yapmakla ilgili sorununuz varsa telefonun bataryasını söküp tekrar taktığınızda sorun çözülebilir. Telefonunuzda sabit bir batarya varsa ve sökemiyorsanız; şarjınızı sonuna kadar bitirmeyi deneyin ve ardından şarja takıp telefonu açın. Güvenli Mod’dan çıkmak için bir alternatif daha var. Bu da telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmektir.Güvenli Mod İşe Yaramazsa


 Telefonunuz çöktü ve hiç açılmıyor, Güvenli Mod’da işe yaramadı. Peki şimdi ne olacak? Bununda çözümü var.

  1. Ses kısma ve ardından Power tuşlarına basılı tutun.
  2. Factory Mod açıldığında Clear eMMC seçeneğine gelin.
  3. Power tuşuyla onaylayın.


Bunu yaptığınızda Android sistemi fabrika ayarlarına sıfırlanır ve ilk aldığınız günkü gibi açılır. Beni takip etmeyi unutmayın, hoşça kalın.


Android Batarya Kalibrasyonu

Takip Et :
facebook tweeter linked in you tube rss


YorumlarEmoticon